Retina Dijital

E-ticaretin sınırsız dünyasında kaybolup gidebilen bir gemi olmak yerine rotasını bilen ve hedefine hızla ilerleyen bir kaptan olmak ister misin? E-ticaret danışmanlığı ile dijital pazarda yerini alırken doğru yol haritasına ve rehberliğe sahip olman seni rakiplerinin bir adım önüne taşır.

E-Ticaret Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Bizimle, e-ticaretin karmaşık dalgalarında bile sağlam adımlarla ilerleyin ve online satışta zirveye tırmanın anahtarını keşfet! Peki biz bunu nasıl yapıyoruz? E-ticaret danışmanlığı konusundaki uzmanlığımız nereden geliyor? 2020 yılında fiziksel satışlarına e-ticaret’i de eklemek isteyen işletmelerle, en fazla iş birliği sağlayan ajans olarak Türkiye 1.si olduk.

O günden bugüne hedef kitlenizi tanıyabilmek, kitleyi satın alma kararına yönlendirebilmek ve geride memnun müşteriler bırakabilmek adına kapsamlı e-ticaret danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz.

Pazar Araştırması

Eğer e-ticarete sıfırdan başlıyor ve hangi ürünleri satacağınızı bilmiyorsan uzman bir e-ticaret danışmanı olarak hedeflediğin pazarda talep edilen ürünleri ve trendleri analiz ederek sektör ve ürünler konusunda rehberlik ediyoruz.

Web Sitesi Analizi

Mevcut bir web siten varsa kullanıcı deneyimini, site hızını ve diğer kritik faktörleri inceleyerek geliştirmeler için önerilerde bulunuyoruz. Bu sayede kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve satışlarını artımayı hedefliyoruz.

Altyapının Belirlenmesi

Web siten yoksa e-ticaret altyapısı alanında çalışan partnelerimizle işbirliği yaparak ürünlerin için en uygun altyapıyı belirliyoruz. İdeasoft ve İkas gibi farklı özelliklere sahip altyapılardan bütçene ve ürünlerine uygun paketi seçiyoruz.

Altyapı Kurulumları ve Entegrasyon

Seçtiğin altyapının gerekli ayarlarını ve kurumlarını yapıyor siteni satışa hazır hale getiriyoruz. Ayrıca Meta, Google Ads, Tiktok ve Google Analytics gibi gerekli olan tüm platformaları sitene entegre ediyoruz.

Katalog Yönetimi&Grafik Tasarım

Kullanıcı deneyimini ve satışları artırmak için ürünleri ve kategorileri kullanıcı odaklı olacak şekilde optimize ediyoruz. Banner ve slider gibi görsel düzenlemeleri profesyonel şekilde yapıyoruz.

Temel SEO

Anahtar kelime araştırması yaparak kategori açıklamalarını ve ürün açıklamalarını SEO uyumlu olacak şekilde hazırlıyoruz. Ayrıca sitedeki sayfaların meta başlık ve açıklama kısımlarını SEO uyumlu şekilde optimize ediyoruz.

Dönüşümlerini ve Satışlarını Artıran E-Ticaret Ajansı

Online pazarlama dünyasında başarılı olmak, profesyonel bir e-ticaret stratejisi gerektirir. Markanın satış potansiyelini maksimize etmene yardımcı olacak bütünsel e-ticaret çözümleri sunuyoruz.

Hizmetlerimiz arasında; pazar ve sektör araştırması, e-ticarete yeni başlayacaklar için altyapının belirlenmesi ve altyapı kurumlarının yapılması, katalog yönetimi, grafik tasarımı ve temel SEO çalışması bulunur.

Uzman ekibimiz, markanın online pazarlama hedeflerini anlar ve markan için başarılı bir e-ticaret platformu oluşturur. Sektöre özel stratejilerimizle  satışlarını artırmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak için özel çözümler sunuyoruz. Detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurmayı unutma!

Sıkça Sorulan Sorular

E-ticaret danışmanı, işletmelere doğru teknolojileri seçmelerine, pazarlama stratejileri oluşturmalarına ve satışlarını artırmalarına yardımcı olur. Ayrıca, karşılaşılabilecek zorluklarda ve rekabetçi bir online pazarda nasıl öne çıkılacağında rehberlik eder.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın

E-Ticaret Referanslarımız