Retina Dijital

İmrenilecek tıklanma ve dönüşüm oranlarına sahip bir e-ticaret sitesine sahip olmanız için doğru dijital pazarlama stratejilerini belirlemek şart. Etkili bir e-ticaret dijital pazarlama planı ve hedef kitlenize uygun e-ticaret reklamcılığı ile satışlarınızı artırıyor ve  pazar payınızı büyütüyoruz. İster yeni kurulmuş bir e-ticaret sitesi olun  ister sektörün devlerinden biri size e-ticaret reklam stratejileri ile size özel çözümler sunuyoruz. E-ticaret sitenizi tanıtmak, sitenize trafik çekmek ve satış yapma potansiyelini artırmak için e-ticaret dijital pazarlama hizmeti kapsamında sizin için neler yapabileceğimize daha detaylı bakalım.

E-Ticaret Dijital Pazarlama Danışmanlığı Kapsamında Öne Çıkan Hizmetler

E-ticarette Dijital Pazarlamanın Raporlanması ve Ölçümlenmesi

E-ticaret işletmeleri için dijital pazarlama, karmaşık ve çok boyutlu bir süreçtir. Bu nedenle, başarılı bir dijital pazarlama stratejisi oluşturabilmek ve uygulayabilmek için sürekli bir raporlama ve analiz süreci gereklidir.

Raporda Kullandığımız Araçlar:

  • Google Analytics
  • Facebook Insights
  • Google Ads Dashboard
  • Yandex Metrica
  • SEO izleme araçları (örn. SEMrush, Ahrefs)
  • E-posta pazarlama analitik araçları

Ana Raporlama Alanları

Trafik Analizi: Hangi kaynaklardan ne kadar trafik geldiğini, ziyaretçi demografileri ve kullanıcı davranışlarını detaylı bir şekilde analiz ediyoruz.

Dönüşüm Oranları: Sepete atma, sipariş tamamlama ve diğer önemli dönüşüm noktalarını izliyor ve raporluyoruz.

ROI ve Maliyet Analizi: Farklı dijital pazarlama kanallarının yatırım getirisinin (ROI) ne olduğu analiz ediyoruz.

Müşteri Davranışı: Satın alma sürecinde müşterilerin nasıl hareket ettiği, hangi ürünleri incelediği ve hangi aşamada terk ettiğini inceliyoruz. Sosyal Medya Performansı: Farklı sosyal medya kanallarının etkileşim, erişim ve dönüşüm metriklerini raporluyoruz.

Aylık ölçüm ve raporlama sonucunda stratejilerimizin doğruluğunu ve etkisini gözden geçiriyor ardından gerekli durumlarda stratejilerimizi yeniden yapılandırıyoruz.

E-ticaret Dijital Pazarlama Danışmanlığı 

E-ticaret dünyası, sürekli evolüsyon gösteren dinamik bir alan. Bu değişken ortamda, markanın online pazarda öne çıkması ve sürdürülebilir bir başarı elde etmesi için stratejik ve etkili dijital pazarlama yöntemlerine ihtiyacın var. E-ticaret dijital pazarlama danışmanlığı hizmetimiz ile markanın ihtiyaçlarına özel çözümler sunarak, dijital varlığını güçlendiriyoruz. Sadece reklam ve promosyonlarla sınırlı kalmayıp SEO’dan sosyal medya yönetimine, analizden içerik stratejisine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunarak markanızı dijital dünyada bir adım öne taşıyoruz. E-ticaret alanındaki deneyimimiz ve tecrübeli ekibimizle, e-ticaret sitenin dönüşüm oranlarını artırmayı, trafiğini yükseltmeyi ve sizi doğru kitleyle buluşturmayı hedefliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

E-ticaret reklamları, ürünlerin ve hizmetlerin doğrudan hedef kitleye tanıtılmasına olanak tanır ve bu da marka bilinirliğini ve satışları artırır. Bu reklamlar, potansiyel müşterileri satın alma aşamasına yönlendiren kritik bir araç olarak görülür.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın