Retina Dijital

E-Ticaret Sitesi Yönetimi Nasıl Yapılır? 

Başarılı bir e-ticaret işletmesinin arkasında ürün listelemelerinden ödeme sistemlerine, müşteri hizmetlerinden site güvenliğine kadar birçok farklı bileşen bulunuyor. Ancak günümüzde hızla değişen bu dijital ortama ayak uydurabilmek için online mağazaların her zaman dinamik ve güncel olması gerekiyor. Bu noktada işletme sahipleri e-ticaret sitesi yönetimi hizmetine ihtiyaç duyabiliyor. 

E-Ticaret Sitesi Yönetimi Neleri Kapsar?

E-ticaret alanında deneyimli ekibimiz sayesinde verdiğimiz profesyonel e-ticaret site yönetimi hizmetimizle siteni her an aktif tutuyoruz. Sitede güncel indirim ve kampanya tanıtımlarını yapıyor, ziyaretçi trafiğini kontrol ediyor ve markan ile ilgili haberleri ve yorumları anlık olarak takip ediyoruz.

E-ticaret Sitesi İçerik Yönetimi

Vitrinindeki ürün ne kadar göz alıcı olursa olsun, etiketinin de aynı derecede etkili ve çekici olması şarttır. Biz, e-ticaret sitenin yönetimini üstleniyoruz; kullanıcının arama niyetini ve SEO gereksinimlerini dikkate alarak içeriğini en uygun şekilde düzenliyoruz.

Slider/Banner Tasarımı

E-ticaret site yönetimi, sadece altyapı ve ürün yönetimiyle sınırlı değildir. İlk izlenimlerin önemli olduğu dijital dünyada, etkileyici slider/banner tasarımlarıyla ziyaretçilerin dikkatini çekiyor ve onları müşteriye dönüştürme yolunda ilk adımı atıyoruz.

İndirim & Kampanya Görsel Tasarımları

Özel günler için planlanan indirimlerde ya da yapacağın farklı kampanyalarda görsel açıdan çarpıcı ve markanın mesajını doğru bir şekilde veren tasarımlarla siteni süslüyor ve ziyaretçileri ilgili ürünlere/kategorilere yönlendiriyoruz.

Site Performansının İzlenmesi

Sitenin hızı, kullanıcı deneyimi ve ziyaretçi davranışlarına kadar birçok faktörü sürekli olarak izliyor ve analiz ediyoruz. Bu sayede potansiyel sorunları erken tespit edip, gerekli optimizasyonları zamanında gerçekleştiriyoruz.

Kampanya Yönetimi

Özel günler, sezonlar veya belirlediğin dönemler için etkili kampanya stratejileri oluşturarak hem mevcut müşterilerini memnun ediyor hem de yeni müşteriler kazanmanı sağlıyoruz. Hazırladığımız kampanyalar dönüşüm oranlarını artırmanda kilit bir role sahip.

Rakip Analizi

Rakiplerinin ne yaptığını anlamak, senin de stratejilerini daha bilinçli bir şekilde şekillendirmene olanak tanır. Sektördeki rakiplerinin fiyatlandırmalarından pazarlama taktiklerine, web sitesi performanslarına kadar geniş bir yelpazede analiz gerçekleştiriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

E-ticaret sitesi yönetimi  online mağazanın teknik, görsel ve pazarlama faaliyetlerinin tümünü kapsayan bir süreçtir. Bu hizmet sitenin optimum performansta çalışmasını ve müşteri deneyimini en üst seviyede tutmayı amaçlar.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın