Retina Dijital

Bir markanın, bir fikrin veya bir ürünün internette bir yıldız gibi parlaması rastlantısal bir başarı değil stratejik bir beceridir. Bu başarının altın anahtarlarından biri ise SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmalarıdır. Web siteni arama motorları nezdinde bir otorite figürü haline getirmek ve trafiğini artırarak potansiyel müşterilerine organik yollarla ulaşmana yardımcı olan SEO danışmanlığı ile farkını ortaya koyabilirsin.

Arama motoru optimizasyonu konusunda uzmanlaşmış profesyonel seo danışmanı ekip arkadaşlarımız ile birlikte sitenin performansını iyileştiriyor, web sitene gelen organik trafiği artıyor ve sitenin arama motorunda üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz.

Profesyonel SEO danışmanlığı  hizmeti çalışmalarımız ile birlikte sana potansiyel müşteriler kazandırmayı ve marka prestijini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

SEO Hizmeti Kapsamında Neler Yapıyoruz?

SEO danışmanlığı kapsamında; 

Markanı analiz ediyor ve ardından rakiplerinin hangi kanallar üzerinden hedef kitlene nasıl ulaştığını öğrenebilmek adına rakip analizi yapıyoruz. Bu süreçte şu adımları izliyoruz; 

  1. Rakiplerin sosyal medya hesaplarını inceliyoruz.
  2. Rakiplerin var olan Youtube kanallarını inceliyor ve ilgi çekici içerik fikirleri üretiyoruz.
  1. Rakiplerin web sitesindeki bloglarının analizini yapıyoruz.
  2. Rakip internet sitelerini inceliyoruz.
  3. Rakiplerin olumlu ve olumsuz taraflarını tespit edip bu verileri pazarlama stratejimizi yapılandırırken kullanıyoruz.
  4. Rakiplerinizin içeriklerinde ve hedef kitlesi ile iletişim kurarken kullandığı hitap şeklini inceliyoruz. 

Rakip analizinin ardından hedef kitlenizi anlamak ve onlarla daha iyi iletişim kurabilmek adına detaylı bir hedef kitle analizi yapıyoruz.

Site İçi SEO Çalışması

Web sitesinin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılabilir ve sıralanabilir olmasını sağlamak için site içerisinde yapılan optimizasyon çalışmalarını kapsar. Bu çalışma içerik kalitesini, site hızını ve mobil uyumluluğu artırmayı hedefler.

Site Dışı SEO Çalışması

Sitenin otoritesini ve görünürlüğünü artırmak için site dışında yapılan optimizasyon çalışmalarıdır. Bu strateji kaliteli geri bağlantılar (backlink) elde etmeye odaklanır. Sosyal medya etkinliği ve markadan bahseden çevrimdışı tanıtımlar da site dışı SEO'nun bileşenlerindendir

Teknik SEO Çalışması

Web sitesinin arama motorları tarafından etkili bir şekilde taranmasını, dizine eklenmesini ve sıralanmasını optimize etmeye yöneliktir. Teknik SEO optimizasyonu site yapısının iyileştirilmesi, hızlandırılması ve mobil uyumluluğunun artırılması gibi teknik faktörlere odaklanır.

E-Ticaret SEO Çalışması

E-ticaret seo kapsamında online mağazaların arama motoru sıralamalarını iyileştirmek ve satışlarını artırmak için yapılan özelleştirilmiş optimizasyon stratejileri uygulanır. Çalışma, ürün ve kategori sayfalarının optimize edilmesi, site yapısının kullanıcı ve arama motorları için etkili bir şekilde düzenlenmesi gibi unsurları kapsar.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Büyük ölçekli işletmelerin veya kurumsal firmaların web sitelerinin arama motoru sıralamalarını iyileştirerek ve daha fazla organik trafik elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz uzmanlık ve stratejik rehberliği sağlıyoruz. Bu hizmet teknik SEO optimizasyonu, içerik stratejileri, site içi ve site dışı SEO uygulamalarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsar.

Anahtar Kelime Analizi

Hedef kitlenin hangi kelimelerle arama yaptığını detaylıca analiz ederek içeriğini seçilen bu anahtar kelimelere uygun şekilde düzenliyoruz. Kullanıcı arama niyetini göz önünde buludurarak "long tail keyword" olarak bilinen uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyerek siteni arama sonuçlarında üst sıralara taşımayı hedefliyoruz.

SEO Ajansı 

Dijital dünyada rekabet etmek ve markanı sıradanlığın ötesine taşımak istiyorsan profesyonel SEO ajans hizmetlerimiz tam sana göre!

Web sitenin arama motorlarındaki sıralamasını artırmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için stratejik ve etkili SEO çözümleri sunuyoruz. Hizmetlerimiz arasında; anahtar kelime araştırması, iç ve dış SEO optimizasyonu, backlink inşası, içerik stratejisi ve web sitesi analizi bulunur.

Tecrübeli ekibimiz sayesinde sektörde yüksek bir çevrimiçi görünürlük elde etmene yardımcı olacak kişiselleştirilmiş stratejiler geliştiriyoruz. E-ticaret Seo ve Worpress Seo gibi altyapıya ve sektöre özel teknikleri kullanarak site görünürlüğünü ve ziyaretçi sayısını artıyoruz.

Web sitenin trafiğini ve dönüşüm oranlarını artırmayı böylece işletmenin büyümesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bize ulaş dijital başarını birlikte inşa edelim!

Sıkça Sorulan Sorular

SEO, bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlar ve böylece daha fazla organik trafik almasına yardımcı olur. 

Hemen Ücretsiz Teklif Alın