Retina Dijital

Facebook Reklamları ile Sağlık Turizminde Daha Fazla Potansiyel Müşteri Çekmek İçin 10 İpucu

Facebook reklamları, sağlık sektöründe potansiyel müşteri sayısını artırmak için en ideal platformlardan biridir. Potansiyel müşterinizi artırmanın en iyi yollarından biri reklam yönlendirmelerinizi belirgin bir şekilde tasarlanmış arama butonlarının olduğu açılış sayfalarına yönlendirmektir. Diğer ipuçları için yazımızı okumaya devam edin. 

Hedef Kitlenizi Tanıyın 

Halihazırda kliniğinizle ilgilenen potansiyel müşteriler yüksek oranda dönüştürülebilirdir ve pazarlama hedefleriniz için iyi bir sonuç verir. Buna karşın reklam verenlerin atladığı bazı kitleler bulunmaktadır. Bunlar; zaten kliniği aramış ancak randevu planlamamış adaylardır. Bu potansiyel müşterileri, ilgilendikleri tedavi hizmetleri için aramaya teşvik eden reklam kurguları ile gerçek bir müşteriye dönüştürebilirsiniz. 

Reklamlarınızı Yarıçap Hedefli Çıkın  

Reklamlarınızda çıkacağınız hedefler için yarıçap belirlemeniz oldukça önemlidir. Kliniğinizin bulunduğu konuma yarıçap hedefleyerek en yakınınızda bulunan yerel müşterileriniz için görünür olun. Müşterilerinizin tıklama ile ulaşacağı açılış sayfasına, yerel telefon numaranızı ve o bölgeye ait bilgiler girerek onların yabancılık çekmemelerini sağlayın. 

İlgi Alanı Hedeflemelerinde Yaratıcı Olun 

Sadece verdiğiniz hizmetlere yönelik herkesin kullandığı hedef kitlelerden ziyade, kitlenizi iyi analiz ederek benzer davranışlara yönelik yeni hedef kitleler deneyerek rakiplerinizden farklılaşın. 

Facebook’un Benzer Kitle Bulma Özelliğinden Yararlanın 

Halihazırda reklamlarınızla dönüşüm gerçekleştirmiş kitlelerin benzerini alarak yüksek dönüşüm oranlı potansiyel müşteriler ile etkileşime geçin. Bu kitleleri doğru ve planlı kullanmanız halinde daha az maliyetli ve daha yüksek adetli müşterilere ulaştığınızı sizde analizlerinizde fark edeceksiniz. 

Kitlenize Özel Teklifler Sunun 

İstediğiniz başarıyı sadece doğru kitleye ulaşarak sağlayamazsınız. Başarıyla giden yolda belirli hususlara uymalısınız. Ulaştığınız kitleye, hizmete göre özel teklifler sunmak reklam tıklanabilirliğinizi artıracaktır. Bununla birlikte her bir hizmetinize farklı açılış sayfaları tasarlayarak hedef kitlenizi ayrıştırmalısınız.

Vereceğiniz özel tekliflere örnek olarak; bir saç ekim merkezi iseniz “Ücretsiz Saç Analizi”, bir dermatoloji kliniği iseniz “Ücretsiz Cilt Analizi” gibi tekliflerle kitlenizin ilgisini çekerek form doldurmaya veya bir telefon araması için harekete geçirmiş olacaksınız. 

Döngü Reklamları ile Kliniğinizdeki Hizmetleri Anlatın 

Tek görsel kreatiflerinden ziyade döngü reklamları ile verdiğiniz hizmetleri döngü şeklinde anlatarak kullanıcıların kliniğinize güven duymasını sağlayabilirsiniz. Verdiğiniz hizmetleri eksisi ve artısı ile anlatarak hayal satmadığınızı göstermelisiniz. 

Açılış Sayfalarınızı Mobile Uygun Tasarlayın 

İşin büyük bir bölümünü tamamlayıp doğru kitleyi sitenize getirdikten sonra potansiyel müşteriyi kim kaçırmak ister ki? Hemen hemen her 5 kullanıcıdan 4’ünün sitelere mobil platformlar ile bağlandığı bu dönemde sitenizi mobile uygun bir şekilde tasarlamanız oldukça önemlidir. Bunun için kullanıcının siteye girdikten dönüşümü sağlayacağı aşamaya kadar olan kullanıcı deneyimini doğru strateji ile kurgulamalısınız. 

Telefon Butonlarını Erişilebilir Kılın 

Sadece reklamlarınızın yönlendirildiği açılış sayfasında değil, kullanıcın siteye girdikten sonra gezebileceği tüm sayfalara telefon butonunu koyarak onu her adımda size ulaşabilir kılın. Bu durum, müşterinizin size güven duymasını destekleyecektir. 

UTM Linklerini Kullanın 

Yalnızca gelen toplam aramalardan çok bu aramaların ve dönüşümlerin hangi hizmetlerinizden geldiğini takip ederek kullanıcıların en çok hangi hizmetleri tercih ettiğini saptayabilir ve o hizmete ayrıca ilgi gösterebilirsiniz. 

Hasta Deneyimlerini Paylaşın  

En önemli kısımlardan biri olan hasta deneyimlerini başından sonuna kadar hikayeleştirerek ilgi çekici bir kreatife dönüştürmelisiniz. Daha önce kliniğizle etkileşime geçip, başından sonuna kadar aldığı hizmeti deneyimleyen kullanıcıları potansiyel müşterilerinize sunarak kafalarında size karşı olan direnci kırabilirsiniz.  

Tüm Bu İpuçlarına Rağmen Hala Reklam Performanslarından Memnun Değilseniz Sizi de Bu Sektörde Başarılı Olan İşletmelerden Biri Haline Getirmemiz İçin Hemen Bize Ulaşabilirsiniz! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Bize Ulaşın

Retina Dijital uzman ekibi tarafından yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi edinmek ve projeleriniz için teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.