Retina Dijital

Twitter’ın Yeni Rakibi: Threads Nedir? Nasıl Kullanılır? 

İlk 24 saatini doldurmadan 25 milyon kullanıcı sayısına ulaşan ve ilk gününde dünyanın en çok indirilen uygulaması olan Threads nedir? 6 Temmuz tarihinde eski ismiyle Facebook yeni ismiyle Meta grubu tarafından kullanıma sunulan Treads uygulaması, Twitter’ın kullanıcılarına getirdiği limit kararının ardından hayata geçirildi. 

Treads Uygulaması Nedir? Nasıl Çalışır? 

Threads, Twitter’ın CEO’su Elon Musk’un kullanıcılara getirdiği günlük tweet okuma limitinin ardından İnstagram ve Meta’yı bünyesinde bulunduran Mark Zuckerberg ve ekibi tarafından geliştirilen bir sosyal medya platformudur. 

Şu anda kullanıcılar, Threads’i  Instagram’ın bir alt uygulaması gibi kullansa da Mark Zuckerberg, uygulama üzerinde çok daha fazla geliştirme yapılacağını açıkladı. Twitter ile benzer bir işleyişe sahip olan uygulamaya giriş yapabilmek için öncelikle bir Instagram hesabınızın olması gerekiyor.

Hesabınızdan  Ayarlar>> Threads>> İndir seçeneğine tıklayıp App Store ve Play Store üzerinden açılan Threads giriş ekranına erişebilirsiniz. Giriş ekranına ulaştıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. 

Kullanıma açıldığı ilk günden beri kullanıcıların heyecan ve ilgiyle takip ettiği Threads Meta grubunun çok kritik bir noktada hamle yaptığını gösteriyor.

Twitter’dan Thread’a göç akımı son hızıyla devam etse de bunun geçici bir heves olup olmadığını ya da uygulamanın kalıcı olup olmayacağını ilerleyen dönemlerde daha net görebiliriz. 

Thread Uygulamasının Twitter’dan Farkı Nedir? 

Threads Hesap Silme Nasıl Yapılır? 

Threads uygulaması içerisinde hesap silme seçeneği yer almıyor. Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar Threads hesabını sildiğinde hesabın bağlı olduğu Instagram hesabı da silinecek.

Diğer bir seçenek Threads hesabını dondurmak ancak her koşulda bu durum kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Bu noktada Threads uygulamasını telefonunuzdan silebilir ya da bağlı olduğu Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. 

Threads Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu? 

Kullanıma açıldığı günden itibaren kullanıcı rekoru kıran Threads uygulamasının bu kadar popüler olmasının en önemli nedeni Meta’nın kullanıcılara Instagram üzerinden bildirim ve davet göndermesi diyebiliriz.

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan yeni nesil bir sosyal medya platformu olan Threads ile özel sohbetler yapabilir ve gündemi takip edebilirsiniz. 

Threads’de Reklam Verilebiliyor mu? 

Uygulamada henüz reklam verme özelliği yok fakat Mark Zuckerberg, yakında Threads’de reklamların da yer alacağını açıkladı. “Yaklaşımımız diğer tüm ürünlerimizle aynı olacaktır: Önce ürünü iyi çalışır hale getireceğiz, sonra onu 1 milyar kişiye ulaşan net bir yola sokup sokamayacağımıza bakacağız ve ancak o zaman para kazanmayı düşüneceğiz.”

Meta’nın diğer sosyal medya platformları ile entegre şekilde çalışan Threads uygulaması, reklamverenler için yeni ve avantajlı bir alan olarak değerlendirilebilir. 

Retina Dijital olarak biz de bu yeni ve popüler platformda sosyal medya reklamcılığındaki uzmanlığımızı sizlerlerle paylaşmak için çok heyecanlıyız! 

Güncel gelişmeleri ve sosyal mecraları büyük bir ilgiyle takip ediyor ve deneyimlerimizle markalarınızı bir üst noktaya taşımak için sabırsızlanıyoruz. Threads’de reklam verme süreci ve yönetimi ile ilgili detaylı bilgi için bizi takipte kalın! 

Threads’te bizi takip etmek isterseniz https://www.threads.net/@retinadijital  bağlantıya tıklamanız yeterli 🙂 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Bize Ulaşın

Retina Dijital uzman ekibi tarafından yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi edinmek ve projeleriniz için teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.